12.3 C
Varėna
2024 / 03 / 28

„Teambuildingai“: nuo bendro stalo, prie tikros bendrystės veiklos efektyvumui didinti

Ar jau skaitete?

Darbdaviams vis aršiau konkuruojant dėl darbuotojų, kuriant malonią vidinę atmosferą ir vengiant perdegimo, kolektyvo vasaros išvyka tampa kone laukiamiausiu sezono įvykiu. Siekiantiems didžiausio efektyvumo, specialistai rekomenduoja koncentruotis ne tik į profesionalius mokymus, bet ir į kokybiškas pramogas. Zyplių dvaro ansamblyje veikiančio svetingumo verslo vadovė Jolita Briedė pažymi, kad komandos formavimo neoficialioje aplinkoje svarba neįkainojama, tuo tarpu laikas prie svetingai nukrauto stalo tampa motyvacija ryšį stiprinantiems pokalbiams.

- Reklama -

Bendrystės neoficialioje atmosferoje

Komandos formavimo nauda šiai dienai yra ne tik aprašoma komandos formavimo bei vadybos vadovėliuose, bet ir žinoma iš gerųjų patirčių. Vienas esminių, pastarosios iniciatyvos išskiriamų privalumų – kokybiškas bendravimas, kai vienas kitą galima lengviau suprasti atsiradus daugiau empatijos. Neformalioje aplinkoje pavyksta efektyviau pastebėti stipriąsias ir silpnąsias asmens puses, atskleisti interesus. Šis supratimas padeda darbuotojams ne tik efektyviau dirbti kartu, bet ir siekti organizacijai svarbios pažangos. Susitikimai neoficialioje aplinkoje sukuria aplinkybes skirtingų grandžių darbuotojams atsiskleisti ir pažinti vieni kitus be darbovietėse taikomų schemų.

Iliustracinė nuotrauka.

Visgi, UAB „Kuchmistrai“ vadovė J. Briedė atkreipia dėmesį į tai, kad vasaros metu organizuojamiems „teambuildingams“ pasiruošti reikia iš anksto, o dar daugiau iššūkių gali kilti, jei kolektyvas yra didelis.

„Praktika rodo išliekančią rekomendacijų svarbą. Nors vis daugiau įmonių renkasi kelionių organizatorius ar bent skiria komandą, kuri rūpinasi išvyka, tačiau atstovų, kurie ne vienerius metus priima skirtingo profilio svečius nuomonė ar patarimai, duoda apčiuopiamos naudos, padeda susidėlioti tinkamą planą ar bent renginio vizualizaciją“, – sako ji, pažymėdama individualių poreikių atliepimo svarbą, kuri neretai gali lemti ir komandos formavimo išvykos rezultatyvumą.

Komandos formavimo svarba atsiliepia ir prekės ženklo reputacijai

J. Briedė akcentuoja ir „teambuildingo“ originalumo svarbą, mat tai generuoja ne tik teigiamą vidinę atmosferą ir ilgalaikius įspūdžius, tačiau kuria ir pridėtinę vertę išorėje: darbuotojai dalinasi savo patirtimis tiek iš lūpų į lūpas, tiek socialiniuose tinkluose. Tad planuojant kelionę daug lemia tiek lokacijos, tiek pramogų pasirinkimas, tiek jų kokybė – svarbus ir turinys, ir kontekstas.

Taip pat skaitykite:  Tyrimas: lietuviai pirkiniams internetu kartais išleidžia pusę savo pajamų

„Tokia komunikacija prisideda ir prie darbdavio prekės ženklo kūrimo: tiek potencialūs darbuotojai, tiek klientai daugiau sužino apie organizaciją, auga jos žinomumas, kuriamas įvaizdis bei reputacija. Svarbu ir tai, kad poveikis yra ne tik pagrindinei tikslinei grupei – darbuotojams, bet ir vartotojams. Tam tikra informacija apie paslaugos teikėją kaip apie darbdavį yra integruojama į bendrą požiūrį ir apie paslaugos prekės ženklą. Darbdavio prekės ženklo vertė gali sustiprinti arba susilpninti paslaugos prekės ženklo vertę ir taip paveikti vartotojų elgseną“, – J. Briedei antrina ir Vilniaus universiteto Kauno fakulteto soc. mokslų daktarė Indrė Ščiukauskė.

- Reklama -

Populiarėti linkusi praktika

Pasak J. Briedės, daugėja kolektyvų, kurie kas mėnesį susiburia verslo pietums, švenčia bendras įmonės šventes ar kitus minėjimus. Aukščiausio lygio vadovai taip pat nevengia susitikimus organizuoti neformaliose vietose.

„Šalies gyventojai yra išsiilgę bendravimo, pramogų. Galime daryti prielaidą, kad tam įtakos turėjo užsitęsęs karantinas, nuotolinis darbas ir kiti, gyvą kolektyvų bendravimą apribojantys faktoriai. Praktika rodo, kad tiek mažoms, tiek ir didelėms grupėms aibės pramogų neįprastose vietose, tokiose kaip dvaro ansamblis, tampa ypatinga ir įsimintina patirtimi“, – šypsosi ji.

Anot viešbučio ir restorano vadovės, trumpos išvykos toliau nuo namų ir darbovietės, ypač vasaros metu, padeda darbuotojams atsipalaiduoti, negalvoti apie kasdienius rūpesčius, tuo pačiu pasikraunant naujų ir pozityvių įspūdžių. Tam puikiai tinka senuosius amatus puoselėjančios kaimo turizmo sodybos, autentiškumą išsaugoję dvarai, o dviejų dienų kelionei parankus ir maršrutas per Panemunės pilis taip aplankant abi Nemuno puses.

spot_img
spot_img
spot_img