12.3 C
Varėna
2024 / 03 / 28

Vaistinės atsisakys 1 mln. per metus sunaudojamų plastikinių maišelių

Ar jau skaitete?

Liepos 3 d. minimos Tarptautinės dienos be plastikinių maišelių išvakarėse vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ atsisako plastikinių ir pereina prie aplinkai draugiškesnių popierinių maišelių. Tai reiškia, jog į aplinką nebepateks maždaug 1 mln. per metus šio tinklo pirkėjų įsigyjamų plastikinių mažai irių maišelių.

- Reklama -


„Nors įsigaliosianti Europos Sąjungos vienkartinio plastiko mažinimo direktyva neapima plastikinių pirkinių maišelių draudimo, tačiau esame įsitikinę, jog toks aplinkai draugiškas pokytis yra ne tik savalaikis, bet ir labai svarbus tiek mums patiems, tiek klientams. Tyrimai rodo, kad plastikinius maišelius pirkiniams jau dabar naudoja vos kas penktas pirkėjas, o jų skaičius ateityje tik mažės“, – įsitikinusi vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Paskatino visuomenės požiūrio pokytis

Bendrovės „Spinter tyrimai“ gegužę atlikta reprezentatyvi visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, kad dauguma, arba 53 proc., gyventojų parduotuvėse, vaistinėse ir kitose prekybos vietose įsigytus pirkinius susikrauna į daugkartinį medžiaginį maišą ar kuprinę.

„Mūsų vaistininkai jau seniai pastebėjo besikeičiantį klientų elgesį, kai šie į vaistinę vis dažniau atkeliauja su nuosavu pirkinių krepšeliu, o paklausti, ar reikės plastikinio maišelio, jo atsisako“, – atkreipia dėmesį R. Bagdonavičienė.

Remiantis tyrimo duomenimis, 13 proc. apklaustųjų prekes kraunasi į nuosavą plastikinį maišelį, 9 proc. – į prekybos vietoje įsigytą plastikinį pirkinių maišelį, 6 proc. – į nuosavą popierinį maišą, o 5 proc. – į prekybos vietoje įsigytą popierinį pirkinių maišelį.

„Visuomenės požiūris į aplinkosaugą išties tampa itin brandus – anksčiau net sunku būtų įsivaizduoti, kad tik kas dešimtas gyventojas prekes dėsis į prekybos vietoje įsigytą plastikinį pirkinių maišelį. Daugelis mūsų supratome, kad norėdami palikti kuo mažesnį neigiamą pėdsaką aplinkai, patys turime imtis veiksmų“, – teigia R. Bagdonavičienė.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Vargina sloga: kaip žinoti, ar nėra komplikacijų?

Vaistininkai – žaliosios iniciatyvos skleidėjai

Vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Naujieji vaistinių tinkle naudojami popieriniai maišeliai yra itin tvirti, todėl tinkami pakartotiniam naudojimui.



„Mūsų vaistininkai pasiruošę tapti ne tik sveikatos patarėjais, bet ir aplinką tausojančių pokyčių iniciatoriais. Jie skatins klientus naujuosius popierinius maišelius naudoti ne po vieną kartą. Vaistininkai yra įgiję pacientų pasitikėjimą, tad tikime, jog prisidėsime ugdant dar vieną teigiamą įprotį – lygiai taip pat, kaip ir skatindami gyventojus pasenusius vaistus atnešti į vaistinę, neišmetant jų į šiukšlių dėžę“, – akcentuoja vaistinių tinklo vadovė.

Pasak R. Bagdonavičienės, šis žingsnis yra vienas iš nuoseklių bendrovės žingsnių ekologiškumo link: „Biure jau seniai naudojame elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių – ant stogo turime saulės jėgainę. Minimizuojame popieriaus naudojimą biuro reikmėms, dokumentaciją perkeldami į virtualią erdvę. Ateityje ketiname atsisakyti plastikinių maišelių ir internetinėje prekyboje, kur šiuo metu pirkinių pakavimui naudojami maišeliai iš perdirbto plastiko“.

Per metus „Gintarinių vaistinių“ tinkle būdavo sunaudojama maždaug 1 mln. plastikinių maišelių.

Jei jų nepasiekia saulės spinduliai ir mikrobai, plastikiniai maišeliai gali išsilaikyti nesuirę net 400 metų. Palyginimui, popierinis maišelis suyra per kelias savaites ar mėnesius.

Bendrovė „Spinter tyrimai“ gegužės 18–28 dienomis apklausė 1010 šalies gyventojų, kurių amžius – 18-75 metai.

spot_img
spot_img
spot_img