22.8 C
Varėna
2024 / 06 / 17

Varėnoje užbaigti miesto antrojo tvenkinio užtvankos remonto darbai

Ar jau skaitete?

Varėnos rajono savivaldybė penktadienį pranešė, kad užbaigti Varėnos II tvenkinio užtvankos ir vandens pertekliaus pralaidos remonto darbai.

- Reklama -

Kaip primena savivaldybė, 2021 metų pabaigoje Varėnos gyventojai pastebėjo, kad miesto II tvenkinyje krinta vandens lygis. Buvo užfiksuotas vandens lygio kritimas apie 10 cm per parą. Nustatyta, kad vanduo veržiasi per užtvankos vandens pertekliaus šachtos apačią.

Varėnos II tvenkinio užtvanka. Varėnos rajono savivaldybės nuotrauka.

Reaguojant į situaciją, nedelsiant buvo imtasi tvenkinio vandens lygio palaikymo tvenkinyje priemonių. Užtvankos vandens pertekliaus šachta buvo apipilta molinio grunto pylimu, įrengta laikina vandens pratekėjimo pralaida, palaikanti pastovų vandens horizontą tvenkinyje, todėl vandens kritimo lygis buvo sėkmingai sustabdytas.

Anot savivaldybės, šiemet taip pat atlikta nemažai darbų. Rangovas UAB „Leimesta“ atliko žemės užtvankos ir vandens pertekliaus pralaidos remonto darbus. Buvo suremontuota vandens pertekliaus pralaida, įrengtas tarnybinis tiltelis, metalinės grotos, atstatyta kelio danga, atlikti papildomi šlaitų tvirtinimo darbai ir apsėti žemių užtvankos šlaitai, įrengta valčių į vandenį nuleidimo vieta ir kt.

spot_img
spot_img
spot_img